TAKİP ETTİĞİM SİTELER

gitarisyen

Aşk şarkıları söylemeyi bıraktığımız gün her şeyimizi yitirdik biz. İşte o yüzden durmadan aşk şarkıları söylüyorum.

 

Ne ölümler yaşatırım

İçimde ben

Hiçbiri kalmaz kendime

Bir karlı bahar açar

Gözlerimde yankısız

Kendimi öldürmekten

Yenik düşerim kendime...

Bu sitenin içeriğinden tam olarak faydalanabilmek için sisteminizde

 

JAVA ve FLASH PLAYER

 

yüklü olmalıdır.

TAKİP ETTİĞİM SİTELER

 

ACCESS-SQL

www.access-sql.com

Sevgili dostlarım Taruz ve Berkant Öztürk ile kurduğumuz Microsoft Access ve Sql sevdalılarına hitap eden bir forum sitesi. Sitede Microsoft Access'in kullanımı, çeşitli örnek uygulamalar, Access ve Sql ile ilgili soru/sorun ve cevapların yanısıra diğer veritabanlarıyla ilgili bilgiler ve genel kültür, eğlence, bilgisayar ve internet dünyası gibi bölümler de bulunuyor.

 

TÜRKÇE ALTYAZI

www.turkcealtyazi.org

2010 yılının Nisan ayından bu yana üyesi olduğum bu sitede aynı zamanda altyazı çevirmenliği yapmaktayım. Sitede onbinlerce filmin Türkçe ve İngilizce alt yazıları bulunduğu gibi, gönüllü alt yazı çevirisi yapan çevirmenler de bulunmakta. Site sadece bir alt yazı sitesi olmayıp, filmlerin tanıtımı, özeti, incelemeleri ve yapılan film yorumlarıyla aynı zamanda bir sinema sitesi olma özelliği de taşıyor.

 

TDK GÜNCEL TÜRKÇE SÖZLÜK

http://www.tdk.gov.tr

Türk Dil Kurumu'nun resmi sitesindeki ana sayfada yer alan arama kutucuğuna anlamını öğrenmek istediğimiz sözcüğü yazarak, kelime anlamlarını görebileceğimiz gibi kelimenin etimolojisi, kökeni, atasözlerinde veya birleşik kelimelerle kullanımı hakkında da bilgi sahibi olabileceğimiz bu sitenin diğer bölümleri de gezilmeye, görülmeye değer.

 

TDK SESLİ SÖZLÜK

http://tdkterim.gov.tr/seslisozluk

Türk Dil Kurumu'nun resmi sitesindeki sayfalardan biri olan bu sitede, aranan kelimeleri sesli olarak dinleme imkânı bulunduğu gibi, aynı zamanda ilk birkaç harfi kutucuğa yazınca gerisini tamamlaması, kelimenin cümle içinde yer alışına göre arama imkânı olması ve bir yazım kılavuzu olarak da kullanılabilmesi açılarından sık sık başvurduğum bir sayfa.

 

TURENG İNGİLİZCE - TÜRKÇE SÖZLÜK

http://tureng.com

İnternette bulunan online çeviri sözlükleri içerisinde bildiğim kadarıyla en iyilerinden biri olan ve sürekli kullandığım bu sitede, arama kutusunun kelime tamamlama özelliği, aranan kelimelerin onlarca anlamının yanı sıra diğer kelimelerle birleşince aldığı anlamlar ve değişik kullanımlar için verilen örnekler de bolca mevcut.

 

AMERİKA'NIN SESİ (VOA)

www.voanews.com/turkish/news

Amerika'dan olduğu kadar Türkiye'den haberler de verdiği gibi, İngilizce öğrenmek isteyenler için de güzel bir site. Zira sitede Amerikan tarihinin bazı olayları, bazı kişilerin öyküleri ve bazı haberler ya da makaleler metniyle birlikte İngilizce sesli olarak sunuluyor. Bu ses dosyalarını bilgisayarınıza indirebiliyor ve istediğiniz zaman dinleyebiliyorsunuz. Üstelik bu ses dosyalarında İngilizceyi yavaş yavaş, tane tane ve anlaşılır bir şekilde konuşuyorlar.

 

KIRAÇ

www.kirac.net

Oğlum ve benim sevdiğimiz Türk sanatçılarının başında gelen Kıraç'ın şarkıları gibi sitesi de güzel. Flash animasyonlarla hazırlanmış sitede Kıraç'ın biyografisi, albümleri, izleyebileceğiniz klipler, konser haberleri ve diğer bölümler bulunuyor.

 

 

Tasarlayan: gitarisyen

 Bu site en iyi Internet Explorer ile 1024 X 768 çözünürlükte görüntülenir. © 2011