SİTENİN AMACI

gitarisyen

Aşk şarkıları söylemeyi bıraktığımız gün her şeyimizi yitirdik biz. İşte o yüzden durmadan aşk şarkıları söylüyorum.

 

Ne ölümler yaşatırım

İçimde ben

Hiçbiri kalmaz kendime

Bir karlı bahar açar

Gözlerimde yankısız

Kendimi öldürmekten

Yenik düşerim kendime...

Bu sitenin içeriğinden tam olarak faydalanabilmek için sisteminizde

 

JAVA ve FLASH PLAYER

 

yüklü olmalıdır.

BU SİTEYİ NEDEN YAPTIM?..

 

Bu siteyi yaptım, çünkü;

 

Yıllarca şiirler, öyküler, denemeler yazdım. Ancak bunları bir kitap halinde yayınlatma imkânı bulamadım. Bu, biraz maddi yoksunluklardan, biraz da fırsatların olmamasından kaynaklandı. Aslında bazı dergi ve gazetelerde zaman zaman çalışmalarım yayınlandı ama geniş kitlelere ulaşma imkânım olmadı.

 

Bu siteyi yaptım, çünkü;

 

Yıllarca gitarımla besteler yaptım, şarkı sözleri yazdım, bu bestelerimi seslendirdim. Bazı plak şirketleriyle zaman zaman görüşmeler yapmama rağmen -yine gerek maddi gerekse başka sebeplerden ötürü- bu çalışmalarımı piyasaya duyuramadım. Yine zaman zaman tek başıma ya da grup halinde bazı kafeteryalarda programlar yaparak sevdiğim şarkıları yorumladım. Ancak geniş kitlelere ulaşabilme imkânım olmadı.

 

Bu siteyi yaptım, çünkü;

 

Bilgisayar ve internetle tanıştığım andan itibaren, bilgisayar ve interneti sohbet, oyun ve sörf amaçlı kullanmak yerine, hep yeni bir şeyler keşfetmeye, öğrenmeye, uygulamaya çalıştım. Örneğin -çok iyi olmasam da- kıyısından köşesinden programcılığa bulaştım, web siteleri tasarladım, bilgisayarın inceliklerini öğrenip bunları paylaşmak istedim.

 

Bu siteyi yaptım, çünkü;

 

Söylemek istediklerim vardı. Sinema konusunda yazmak, paylaşmak istediklerim, izlediğim bazı filmler için eleştiri ve yorumlarım vardı. Yine yabancı dillere ve özellikle İngilizceye çok büyük ilgim vardı ve bunu faydalı olacağını düşündüğüm bir uğraşla birleştirmek istedim. Böylece alt yazısı olmayan yabancı filmlere Türkçe alt yazı yazmak fikri doğdu ve bazı filmlere alt yazılar hazırlayarak bunları paylaşmak istedim.

 

Sonuç olarak...

 

Bu siteyi yaptım, çünkü;

 

Bugüne kadar yaptığım çalışmaların büyük bir bölümünü sizlerle paylaşmak istedim. Şiirlerimi, öykülerimi, denemelerimi, zaman zaman aklıma gelen düşünceleri, yaşadıklarımı, tasarımını yaptığım siteleri, Microsoft Office Access ile yaptığım uygulamaları, sinema eleştirilerimi, yorumlarımı, alt yazı çevirilerimi hiçbir maddi beklentim olmadan huzurlarınıza çıkarmak; böylece hem daha çok kişiye hitap etmek hem de gelecek eleştiri ve yorumlara göre hatalarımı düzeltip kendimi geliştirmek istedim. Yine ayrıca, yıllardır internette çeşitli sitelerde ve forumlarda paylaştığım görüşlerimi, yazılarımı, çalışmalarımı derli toplu bir şekilde bir araya getirmek düşüncesi de uzun zamandır aklımdaydı. İşte hem yıllardır internette çeşitli platformlarda paylaştığım çalışmaların bir kısmını, hem gün yüzüne çıkmamış çalışmalarımı, hem de bundan sonra yapacağım çalışmaları sürekli sizlerle paylaşabilme ihtiyacı ve düşüncesi kişisel bir site yapma fikrini doğurdu bende ve bu siteyle huzurlarınıza çıktım. Aslında birkaç sene önce yine aynı isim altında bir site yapmıştım ama içeriği şimdiki kadar yoğun ve derli toplu değildi. Umarım bu site; gezmekten, okumaktan, dolaşmaktan ve yorum yapmaktan zevk alacağınız bir site olur.

 

Sitemin içeriği daha çok edebiyat-sanat ağırlıklı olduğundan, bu konudaki görüşlerimi de birkaç cümleyle ifade etmek istiyorum:

 

Yıllardır hep düşünmüşümdür: Sanat adına yapılan çalışmaların karşılığında maddi bir beklenti içinde olmak ne kadar doğru acaba? Yazarların, müzisyenlerin, ressamların en güzel eserlerine baktığımız zaman hep para kazanmadan önce, maddi yoksunluklar içinde oldukları dönemde yaptıkları eserler ön plana çıkıyor. Biraz paraya doyan sanatçıların yapıtları ise o eski zarafetini, inceliğini, estetiğini kaybediyor. Bu yüzden de çoğu sanatçı gerçek sanatını yerine getirirken bir taraftan da piyasaya yönelik olarak; ticari amaçlı ve gel-geç çalışmalarla karşımıza çıkmıyor mu? Elbette bir sanatçının da rahatlıkla çalışabilmesi, eserlerini meydana getirebilmesi için paraya ihtiyacı oluyor ve sanatıyla para kazanması gerekiyor. Ancak yine de sanırım gerçek sanat yoksunluklar içinden çıkıyor.

 

Ben de gerçek bir sanatçı olduğumu iddia etmeden, hatta sanatçı bile olduğumu iddia etmeden ve hiçbir maddi beklentim olmadan bu sitede kaliteli bir şeyler yapmaya çalıştığım inancıyla çalışmalarımı paylaşacağım. Bunun yanı sıra hayatımı içeren, yaşamımda benim için önemli olan ve sizlerin görmesini istediğim şeyleri de paylaşacağım. Sizlerden gelecek eleştiri ve yorumların ışığında hem birbirimizden bir şeyler öğreneceğimizi hem de kendimi daha geliştirip daha güzel şeyler yapmak için bir fırsat yakalayacağımı düşünüyorum. Bu yüzden sitemi gezdikten sonra "Ziyaretçi Defteri" bölümüne yorumlarınızı yazar ya da bana "İletişim" sayfasındaki e-postalar aracılığıyla ulaşırsanız çok sevinirim.

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla...

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede, altında imzam olan her yazı, öykü, deneme, şiir, alt yazı çevirisi, yorum, uygulama örneği, beste, şarkı sözü ve tasarım bana ait olup, bazıları noter tasdiklidir. Ancak hoşunuza giden bir çalışmam olursa (ki; bundan büyük mutluluk duyarım), bu çalışmamı kopyalayıp bu siteden "ALINTI" olduğunu belirtmek veya benim imzamla birlikte kullanmak kaydıyla sitenizde ya da internetteki çeşitli platformlarda kullanabilirsiniz.

 

gitarisyen

(M. Feridun GÜLSAN)

 

 

Tasarlayan: gitarisyen

 Bu site en iyi Internet Explorer ile 1024 X 768 çözünürlükte görüntülenir. © 2011