SUÇLU BENİM, BAŞKA YERDE ARAMAYIN!

gitarisyen

Aşk şarkıları söylemeyi bıraktığımız gün her şeyimizi yitirdik biz. İşte o yüzden durmadan aşk şarkıları söylüyorum.

 

Ne ölümler yaşatırım

İçimde ben

Hiçbiri kalmaz kendime

Bir karlı bahar açar

Gözlerimde yankısız

Kendimi öldürmekten

Yenik düşerim kendime...

Bu sitenin içeriğinden tam olarak faydalanabilmek için sisteminizde

 

JAVA ve FLASH PLAYER

 

yüklü olmalıdır.

SUÇLU BENİM, BAŞKA YERDE ARAMAYIN!

 

Hani zaman zaman yazıyorlar ya internette... Ya da ünlü düşünürlerin, yazarların veya ünlülerin sözlerini kendilerine uyarlayıp facebook duvarlarına koyuyorlar... Bunlardaki ortak özellik hep duvara bu yazıyı koyanın ne kadar iyi olduğu, başkalarının kendisine ne kadar kötü davrandığı, ne kadar acı çektirdiği, sevgilisinin ya da arkadaşının kötü olduğu v.s. hakkında... Örneğin "Kralına yol vermişim, soytarısına mı yol vermeyeceğim?" sözünü paylaşıp (Bu söze ve içerdiği avam anlama hep gülmüşümdür.) kendisinin dirayetli, karizmatik, dik bir duruş sergilediğini göstermek isteyenler; "Vefa sadece bir semt adıymış." deyip kendisinin ne kadar vefalı olduğunu satır arasında anlatmaya çalışanlar ya da "İnsanlardan hep kötülük gördüm", "Beni hep yaraladılar", "Bundan sonra herkese hak ettiği değeri vereceğim" tarzında paylaşımlar o kadar çok ki... Bakıyorum da bu paylaşımlarda hiç zalim olan, başkalarına acı veren, kötü düşünen, vefasız olan v.s. insan yok. İşte ben de bu yüzden bir açıklama ihtiyacı yapmak zorunda kaldım. Bu paylaşımlarınızdaki vefasız, kötü, duygusuz, önyargılı, zalim, başkalarına acı çektiren, hatta soytarı olup kendisine yol verilen ve bilumum bu özelliklere sahip olan insan benim. Suçluyu başka yerde aramayın. E hiç kimse kabul etmiyor, birinin kabul etmesi lâzım değil mi bu özellikleri. Çünkü bakıyorum da; neredeyse herkes sütten çıkmış ak kaşık...

 

1-) Sözüm herkese değildir.

 

2-) Bu mesaj, hep suçlayanların olması ama suçlunun hiçbir zaman olmaması ve suçlayanların "Yahu, biz hep suçluyoruz ama suçlananlar ortada yok, hatta belki de suçlananlar da suçlayan yazılar paylaşıyorlar" diye düşünme ihtimaline binaen gerçek suçlunun ben olduğunu ve suçluyu başka yerde aramaya gerek olmadığını açıklamaya yönelik olarak hazırlanmıştır.

 

3-) Son olarak "Bundan sonra ben de KÖTÜ olacağım" diye bir şeyler yazacaktım ama bu bile sanki benim daha önce iyi olduğumu düşündürebileceğinden ve böyle bir şey söz konusu olamayacağından vazgeçmiş bulunmaktayım.

 

4-) Suçluyu ve size acı çektireni öğrendiğinize göre abalıya vurmaya devam edebilirsiniz...
 

(1 Ocak 2014)

 

gitarisyen

(M. Feridun GÜLSAN)

 

"DÜŞÜNCELERİM" Sayfasına Geri Dön

 

Tasarlayan: gitarisyen

 Bu site en iyi Internet Explorer ile 1024 X 768 çözünürlükte görüntülenir. © 2011